Ako vybrať ten správny router pre Vaše potreby?

Nie ste si istí, kde začať, pokiaľ ide o nakupovanie routera?  Celkovo sa v sieťových prvkoch vôbec nevyznáte a potrebovali by ste poradiť? Nás táto téma tiež zaujímala a trochu sme pátralu. Správny router totiž nenájdete v sade základných nástrojov pre domácich majstrov, mimochodom, keby ste hľadali sadu náradia, z vlastných skúseností odporúčam gola sadu, nájdete tam všetko, čo by ste mohli potrebovať. Preto sme sa spýtali IT odborníka a jeho zaručené odpovede vám prinášame v tomto článku.

Naša prepojená realita znamená, že zariadenia, ktoré používame každý deň, sa stávajú „inteligentnými“ a pripájajú sa k našim domácim sieťam. Zatiaľ čo na domáci router bol pred niekoľkými rokmi obyčajne pripojený iba telefón, počítač a možno aj tablet, dnes už často nájdete viac pripojení, ako je možné spočítať na dvoch rukách. Dokonca aj také veci ako je streamovanie televízie, uskutočňovanie hovorov, stmievanie svetiel a úprava teploty vo vašom byte sú zabezpečené prostredníctvom bezdrôtového pripojenia na internet prostredníctvom routeru Wi-Fi.

Prečo si zadovážiť špecifický router?

Vzhľadom na svoju dôležitú úlohu v domácnostiach je výber správneho smerovača stále dôležitejší ako kedykoľvek predtým. Väčšina poskytovateľov internetových služieb (ISP) vám dodá bezdrôtový router – často spojený s káblovým alebo DSL modemom – a mnohí ľudia predpokladajú, že je tak dobrý, ako sa dá. Pripojí vaše zariadenia k internetu, tak prečo si robiť starosti?

V niektorých prípadoch vám bude router poskytovaný poskytovateľom internetových služieb skutočne dobre slúžiť a budete spokojní s tým, čo máte, najmä ak vám je zapožičaný ako súčasť predplatného balíka. Celé roky som žil na malom, otvorenom mieste, kde tento router bezproblémovo stačil na mojich pár zariadení a keď som potreboval dosiahnuť vyššiu rýchlosť, použil som ethernetový kábel. Ak si však musíte router od vášho poskytovateľa internetových služieb kúpiť alebo ak je ten, ktorý vám ponúkajú k balíku zastaraný v porovnaní so zariadeniami, ktoré používate doma, pravdepodobne budete musieť siahnuť po nejakých upgradovaných zariadeniach.

Vždy sa preto pri výbere poraďte s odborníkom a nenechávajte to len na náhodu.

Sidebar