Ako si vybrať tie správne jedálenské stoličky k vášmu stolu?

Máte vybraný nádherný jedálenský stôl, ale váhate, či si ho zadovážiť, pretože k nemu nie sú jedálenské stoličky? No tak, nezdávajte sa len tak. Nemusia byť rovnaké, dôležité je len to, aby sa k sebe hodili.  Poradíme vám ako na to:

Pár technických parametrov

Ale áno, čítate správne, nie je to síce výber robotickej kosačky na záhradu či krovinorezu pre svokra, predsa len sa pár technických parametrov pri výbere kompatibility stoličiek k stolu objavuje. O čom je reč? Čítajte ďalej:

Výška

Z dôvodu pohodlia musia byť príslušné miery jedálenského stola a stoličiek kompatibilné. Ak chcete nájsť pohodlnú vzdialenosť medzi výškou sedadla a výškou stola, jednoducho otestujte stôl pomocou rôznych stoličiek. Môžete navštíviť obchod s nábytkom s množstvom vystavených kuchynských a jedálenských súprav.

Šírka a hĺbka

Správna mierka nie je iba o kompatibilných výškach. Potrebujete tiež stoličky, ktoré sa skutočne zmestia pod váš stôl. Ak sa tak nestane, vaši hostia sa nebudú cítiť pohodlne a poškodíte stôl aj stoličky.

Stoličky, ktoré umiestnite na každý koniec pravouhlého alebo oválneho jedálenského stola, by sa mali skĺznuť pod stôl bez toho, aby narážali na nohy stola alebo na podstavec podstavca alebo stolíka.

Štýl

Ešte dôležitejšie ako to, aby mali stoličky tú správnu mieru je to, aby sa k sebe dizajnovo hodili. Pýtate sa ako to zaistiť? Čítajte ďalej:

Spoločný prvok

Spoločný prvok zvyčajne zaisťuje, že sa k sebe veci proste hodia. Spoločným prvkom môže byť farebný podtón povrchovej úpravy alebo úroveň formality. Môže to byť dokonca len jeden dizajnový prvok, ako sú napríklad nohy nábytku.

Ak máte jedálenský stôl z mahagónu s dvojitým podstavcom z 18. storočia, v spojení so zúfalými borovicovými stoličkami by to asi nebolo to pravé orechové. Nie je to tiež ten pravý stôl na kolekciu kovových stoličiek so zmrzlinou alebo skladacích francúzskych záhradných stoličiek vyrobených z drevených lamiel.

Elegantné čalúnené, či ručne maľované stoličky s klasickým tvarom by s týmto stolom vyzneli zaručene nádherne.

Výnimky štýlov

Rovnako ako u väčšiny pravidiel existujú výnimky. Pri miešaní jedálenského stola a stoličiek je výnimkou prípad, keď párovanie funguje, práve preto, že je to také poburujúce.

Sidebar