Ktoré ubytovanie by ste si mali zvoliť počas cestovania?

Boli časy, keď hotely boli jedinou možnosťou, keď ste na dovolenke alebo na cestách. Všetci sme to akceptovali a nespochybnili sme či existujú aj iné možnosti. V súčasnosti máme toľko možností ubytovania, že môže byť ťažké vybrať si, ktorá je najlepšia.

Predstavte si, že chcete stráviť víkend v okolí Tatier a potrebujete vyhľadať napríklad „ubytovanie Poprad“. Tu sú niektoré z najlepších možností ubytovania na cestách a prečo by mohli byť pre vás dobrou voľbou.

Hotely

Najlepšie pre luxusné cestovanie a víkendové pobyty.

V tomto prípade si myslím, že ak už hotel, tak nejaký pekný a pokiaľ vás pustí rozpočet, tak aspoň 4*.

Aký má zmysel zostať v 2 * hoteli? Môže to byť dostupné, ale bude to hrozné. Bude sa jednať o hotelovú izbu so smotanovými stenami a výhľadom na ďalší betónový blok budovy. Nech vás neprekvapí ak bude takýto hotel v strede staveniska a vás každé ráno zobudí zvuk, cirkulárky, miešačky, žeriavu a robotníkov, ktorí budú od skorého rána behať po stavbe.

Každá izba vyzerá rovnako, bez ohľadu na to, kde sa na svete nachádzate. Ak zostanem v hoteli, chcem, aby to bolo luxusné. Chcem plavecký bazén, raňajky v posteli, našuchorené vankúše, mini bar, obrovskú kúpeľňu, toaletné potreby, župan a papuče. Ak si nemôžem dovoliť luxusný hotel, pôjdem do cenovo dostupnejšieho ubytovania.

Apartmány

Najlepšie pre dlhodobé cestovanie, rodiny a skupiny.

Milujem apartmány, keď cestujem. Je skvelé mať ďalší priestor s obývacou izbou a flexibilitu kuchyne. Apartmány sú omnoho jednoduchšie, ak cestujete s deťmi, takže si môžete variť a dospelí majú k dispozícii miesto na sedenie, keď deti spia. Ak cestujete so skupinou ľudí, apartmány sú skutočne cenovo dostupné.

Penzióny

Ideálne pre ľudí s obmedzeným rozpočtom a pre aktívnych cestovateľov.

Penzióny sú skvelý kompromis medzi cenou a kvalitou. S majiteľmi penziónov si často môžete dohodnúť lepšiu cenu alebo prinajmenšom nechať raňajky zahrnúť zadarmo.

Airbnb

Lacné cestovanie, ale zároveň luxusné cestovanie, dlhodobé cestovanie pre skupiny, rodiny. Áno, prenájom súkromného domu je skvelou voľbou pre takmer každého cestujúceho. Airbnb je najobľúbenejší web na hľadanie ubytovania. To je v podstate miesto, kde si prenajímate svoj dom na dobu svojho pobytu.

Domy sú vždy čisté a relatívne neosobné. Je nepravdepodobné, že na stenách nájdete rodinné fotografie. Nájdete tu všetko od malých bytov po obrovské a luxusné domy.

Sidebar