Aký materiál je vhodný na altánok?

Altánky sa vyrábajú z dreva alebo niekedy aj z plastu. Posledné obdobie je moderným materiálom aj kov. Obyčajné drevené altánky vyrobené z dreva vydržia pochopiteľne o niečo kratšie ako altánky vyrobené z platu alebo kovu. Avšak tieto drevené altánky patria stále k najpopulárnejším.

Na čo sa používajú práve drevené altánky?

Drevené altánky majú široké využitie na najrôznejšie účely. Sú ľudia, ktorý si v altánku iba odkladajú náradie a využívajú ho najmä ako sklad. Záhradné altánky by sa však iba pre takýto účel nemali používať. Ich hlavné využitie je na privítanie rodiny a kamarátov pri špeciálnych príležitostiach ako sú rodinné alebo menšie oslavy. Drevené altánky bývajú vo väčšine prípadov spojené s krbom. Celkovo sú altánky najlepšou možnosťou, ak hľadáte nejaké miesto na relaxáciu, ktoré je tiež cenovo dostupné.

Čo zahŕňajú altánky s krbmi?

Záhradné altánky spolu s krbom sú veľmi obľúbené. Je to výborná kombinácia posedenia s rodinou a blízkymi priateľmi s možnosťou opekania v krbe. A ak je vonku príliš teplo, altánok vás môže schladiť.

Sú takéto altánky s krbmi cenovo dostupné?

Záhradné altánky nepatria k cenovo nedostupným alternatívam. Ich ceny sa pohybujú približne od 1000 eur, od tých najjednoduchších altánkov. Cena za altánok závisí podľa toho o aký altánok máte záujem. Záhradné altánky s krbmi takisto nepatria k cenovo náročným miestam.

Altánky z umelej hmoty?

To čo nie je z prírody, by nemalo patriť do záhrady. No pri drevených altánkoch treba myslieť aj na to, že ich radi napádajú škodcovia. Preto sa o drevené záhradné altánky treba príkladne a náležito starať. Záhradné altánky vyrobené z umelej hmoty alebo z plastu nevyžadujú veľkú a špeciálnu starostlivosť. Taktiež sa už často dajú zohnať umelé drevené záhradné altánky, ktoré sú potiahnuté jemnou vrstvou tapety, ktorá vyzerá ako drevo. V podstate máte altánok, ktorý vyzerá úplne rozdielne než drevený ale má všetky výhody, ktoré má altánok vyrobený z plastu. Je však na vás aký altánok si v konečnom dôsledku zvolíte.

Sidebar