Otvorený priestor medzi kuchyňou a obývačkou – nový trend v oblasti bývania

Za to najdôležitejšie miesto v domácnosti sa veľmi často považuje kuchyňa. Je to prirodzene preto, že práve tu trávi rodina najviac času.  Kvalitná kuchyňa, funkčne a dizajnovo navrhnutá, vyrobená z tých najkvalitnejších materiálov je preto často úspechom dobre fungujúcej domácnosti. V dnešnej dobe sa čoraz častejšie stretávame  s konceptom takzvanej otvorenej kuchyne alebo tiež inak nazvanej modernej obývačky s kuchyňou. Je to veľmi obľúbená koncepcia hlavne medzi mladými rodinami. Nadšení sú z neho predovšetkým tí čo radi varia a zároveň túto činnosť môžu skĺbiť s  rodinným životom odohrávajúcim sa v obývacej miestnosti.

Je samozrejme veľké množstvo možností na to ako vytvoriť tento moderný koncept, môžete sa inšpirovať našimi favoritmi:

 Kuchyňa v obývačke

Tento model je veľmi obľúbeným hlavne v prípade, keď chcete funkčne vyriešiť každý meter vášho bývania. V tomto prípade je to ako keby skutočne len jedna miestnosť, kde je všetko prepojené.  Býva tam malý model otvorenej kuchyne. Jednoduchý sporák a malé skrinky s umývadlom. Často býva využitá hala s prepojením s obývačkou. Hala sa v tom prípade využije ako kuchynský kút. V tom prípade je ale nutné, aby ste veci, ktoré máte väčšinou odložené v hale, premiestnili na iné miesto. Mám na mysli napríklad rôzne pomôcky na šport, športový kočík či korčule.

Otvorená kuchyňa a obývačka

Toto je koncept, ktorý zachováva veľkosť obidvoch miestností, akurát ruší priečku medzi nimi tak, aby boli prirodzene prepojené. Každopádne sú aj vizuálne oddelené a stále pôsobia ako dve spojené miestnosti. V rodine ich oceňujú hlavne preto, že sa pohodlne prepája pracovná časť s odpočinkovou a od kuchynskej platne je to tak blízko na gauč.

Severským štýlom potrhnutá otvorená kuchyňa

Škandinávske vzory sa vyznačujú svojou funkčnosťou a vytvárajú mimoriadne elegantné prostredie. Klasicky využívajú vo svojich návrhoch bielu alebo naopak čiernu farbu. Celý dizajn je veľmi jednoduchý ale zároveň elegantný.

Sidebar